اندازه گذاری لوله ها

لوله ها معمولا طوری اندازه گذاری می شود که به نظر غیرعادی می آید!! در زیر مثالی از نحوه اندازه گذاری لوله های با فشار بالا نشان داده شده است.

لوله های فشار بالا عموما در انتها به صورت کروی می باشند که بوسیله یک فیتینگ رزوه دار محدود شده اند. این انتهای کروی شکل آنهاست که لوله را با آن اندازه می دهند که همراه با یک براکت به لوله متصل شده است.

سطوح کروی با مبنای [A] و مبنای [B] مشخص شده است. مبنای [B] نسبت به مبنای [A] همراه با یک تلرانس موقعیت، موقعیت داده شده است. چونکه در این نقطه هیچ تلرانس راستایی وجود ندارد، تلرانس موقیت تنها فاصله بین دو کره را کنترل می کند.

مبنای [C] که سطح براکت می باشد، نسبت به سطوح کروی موقعیت داده شده است. برای اینکه متوجه شویم براکت چگونه موقعیت یابی شده است، یک فیکسچر را تصور کنید با سطوح کروی نسبت به سوراخ [A] و [B] و سطح در جهت مخالف سطح [C] باید به طور کامل در تلرانس موقعیت قرار بگیرد. تا زمانی که هردو کره به طور مساوی نسبت به لوله قرار گرفته اند، مبنای ما به صورت [A-B] می باشد.

در نهایت لوله نسبت به مبناهای [A]و[B] و [C] موقعیت داده شده است. قطر لوله در نقشه نشان داده شده است و تلرانس موقعیت طول لوله را نسبت به نقطه های A و B مشخص می کند. توجه کنید که نقطه های A و B نباید با مبناهای [A]و[B] اشتباه شوند.

نقشه دو بعدی باید شامل اندازه های مبنا (Basic Dimensions) یا یک نوشته باشد که تمام اندازه های که روی لوله وجود دارند، اندازه های مبنا می باشند.

 اندازه گذاری لوله ها

همچنین اگر ترجیح می دهید که یک مرزی را مشخص کنید که لوله از آن مرز تجاوز نکند، می توانید از تلرانس موقعیت در حالت MMC مانند شکل زیر استفاده کنید. در این مثال مرز ثابت یک مرز با قطر 10.5 می باشد.

اندازه گذاری لوله ها

تماس با ما

تهران، میدان انقلاب، کارگر شمالی، ابتدای فرصت شیرازی، پلاک 18
در شرایط فعلی، میدیا ماشین
هیچ پروژه جدیدی را نمی پذیرد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را دنبال کنید

Facebook
LinkedIn
Twitter
Google+
Aparat

درباره ما

میدیا ماشین، افتخار دارد که با استفاده از دانش روز جهان، به ساخت دستگاه ها و ماشین آلات با کیفیت می پردازد

Follow us

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.