آشنایی با لینیر بوشها

محصولات با حرکت لینیر معمولا به عنوان المان های حرکتی در اتوماسیون نقل و انتقال، موقعیت یابی و اسمبلی استفاده می شود. در اینجا سه نوع از محصولات لینیر یعنی لینیر بوش، لینیر گاید و بوش های بدون نیاز به روغن مقایسه می شوند و در مورد هرکدام توضیح داده می شوند.

انتخاب مدول خطی مناسب

یکی از سوالاتی که معمولا از شرکت میدیا ماشین پرسیده می شود این است، با توجه به گستردگی انواع مدول های خطی، کدام یک از این مدول های خطی برای ما مناسب می باشد. از این رو تصمیم گرفتیم که این سوال را در اینجا پاسخ بدهیم تا شاید به سایر دوستان نیز کمک شود.

پین های موقعیت دهنده و نحوه استفاده از آنها

عموما پینهای موقعیت دهنده برای موقعیت دادن دقیق قطعه کار استفاده می شود. برای مثال، یک پالتی که در راستای یک محور حرکت می کند که در آن مکانیزم حرکت دهنده خیلی دقیق نیست که بتوان یک پروسه با دقت را روی قطعه کار انجام داد، استفاده از پینهای موقعیت دهنده می تواند بهترین راه حل باشد.

جک های تلسکوپی هیدرولیکی

سیلندرهای هیدرولیکی تلسکوپی که به نام سیلندرهای چند مرحله ای نیز شناخته می شوند شامل چند میل پیستون لوله ای هستند که sleeve (آستین) نامیده می شوند. اسلیوها که معمولا چهار یا پنج عدد هستند به ترتیب قطرشان کاهش می یابد و در داخل هم قرار می گیرند.

جکهای هیدروپنوماتیک چگونه کار می کنند؟

جک های هیدروپنوماتیک برای رسیدن به حداکثر نیرو با استفاده از هوای فشرده استاندارد می باشد. این جکها برای صرفه جویی در انرژی، زمان، فضا و هزینه در رنج وسیعی از کاربردها طراحی شده اند.

سیستم های پنوماتیک

قاعده پنوماتیک نیز مانند هیدرولیک می باشد، اما پنوماتیک از گاز بجای مایع استفاده می کند. عموما در پنوماتیک از هوای فشرده استفاده می شود، اما نیتروژن یا سایر گازهای مشابه نیز برای مصارف خاص قابل استفاده می باشد. با پنوماتیک، هوا درون یک دریافت کننده، از طریق یک کمپرسور دریافت می شود. دریافت کننده حجم زیادی از هوای فشرده را ذخیره می کند هوای پیرامون ما شامل ذرات غبار، بخار آب و سایر ناخالصی ها می باشد. بنابراین از فیلتر و خشک کن هوا در سیستم های پنوماتیکی استفاده می شود تا هوای فشرده تمیز و خشک باشد که این موضوع به طور قابل ملاحظه ای عمر اجزا و قابلیت اطمینان را افزایش می دهد. سیستم های پنوماتیکی همچنین از گستره وسیعی از شیرها برای کنترل جهت، فشار و سرعت عملگرها استفاده می شود.

سیلندر هیدرولیک و انواع آن

مختصری درباره ی سیلندرهای هیدرولیک

وسیله ای که باعث می شود بتوانیم از یک سیال هیدرولیک فشار سازی شده جهت ایجاد حرکت استفاده کنیم سیلندر هیدرولیک نامیده می شود. این مکانیزم برای تولید حرکت و نیروی خطی مورد استفاده قرار می گیرد، به عبارتی سیلندر هیدرولیک انرژی ذخیره شده در سیال هیدرولیک را به نیرویی در راستای یک خط مستقیم تبدیل می کند.

عملکرد و کاربرد پرس هیدرولیک

پرس هیدرولیک ماشینی است که بستر یا صفحه ای در قسمت پایینی خود جهت پرس ماده ای که در زیرش قرار گرفته است، دارد. عملکرد پرس هیدرولیک با استفاده از اصل پاسکال معنا پیدا می کند که این اصل بیان می دارد که زمانی که فشاری بر یک سیال موجود در محیطی بسته اعمال می شود این فشار همیشه در این محیط بسته ثابت می ماند. به بیانی ساده تر پرس هیدرولیک ماشینی است که از فشار اعمال شده بر سیالات جهت له کردن اجسام استفاده می کند. جوزف براماه پرس هیدرولیک را اختراع کرد به همین دلیل پرس هیدرولیک را بنام پرس براماه نیز می شناسند.

مفهوم علم هیدرولیک

چه رابطه ای بین یک تفنگ آبپاش و این جرثقیل غول آسا وجود دارد؟ در نگاه اول هیچ ارتباطی، اما با فکر کردن در مورد علم پشت آنها نتیجه ای شگفت انگیز بدست خواهد آمد:

مقایسه استپ موتور و سروو موتور (Stepper Vs. Servo)

 انتخاب بین سروو موتور و استپ (استپر) موتور می تواند یک چالش باشد که شامل بالانس بین فاکتورهای مختلف طراحی می باشد. هزینه آن، گشتاور، سرعت، شتاب و درایو همگی در انتخاب موتور برای کار شما تعیین کننده هستند.

نحوه انجام تست نشتی و انواع آن

هر ﻗﻄﻌﻪ اﯼ ﮐﻪ ﺣﺠﻢ ﻣﺤﺒﻮس ﺷﺪﻩ از ﮔﺎز ﻳﺎ ﻣﺎﻳﻊ درون ﺁن ﻗﺮار ﮔﻴﺮد ﻧﻴﺎز ﺑﻪ اﻧﺠﺎم ﺗﺴﺖ ﻧﺸﺘﯽ دارد ﮐﻪ از ﻋﺪم ﺧﺮوج ﺳﻴﺎل از ﺁن ﻣﻄﻤﺌﻦ ﺷﻮﻳﻢ. ﺑﺪﻳﻬﯽ اﺳﺖ وﺟﻮد ﻣﺠﺮاﯼ ﺧﺮوﺟﯽ ﺳﻴﺎل ﺑﺠﺰ از ﻣﺴﻴﺮهای ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﯽ ﺷﺪﻩ، ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﻧﺎ ﺻﺤﻴﺢ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻣﯽ ﮔﺮدد و ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﻣﻮﺟﺐ ﺧﻄﺮاﺗﯽ ﮔﺮدد ﮐﻪ ﻟﻬﺬا ﻣﺠﺒﻮر ﺑﻪ ﺗﺴﺖ ﺳﻴﺴﺘﻢ از ﻧﻈﺮ ﻣﻴﺰان ﻧﺸﺖ ﻣﺠﺎز ﻣﻴﺒﺎﺷﻴﻢ.

تماس با ما

تهران، میدان انقلاب، کارگر شمالی، ابتدای فرصت شیرازی، پلاک 18
در شرایط فعلی، میدیا ماشین
هیچ پروژه جدیدی را نمی پذیرد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را دنبال کنید

Facebook
LinkedIn
Twitter
Google+
Aparat

درباره ما

میدیا ماشین، افتخار دارد که با استفاده از دانش روز جهان، به ساخت دستگاه ها و ماشین آلات با کیفیت می پردازد

Follow us

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.