قانون اول GD&T

قانون شماره یک بیان می کند که: سطح یا سطوح یک فیچر دارای اندازه در حالت ماکزیمم متریال (MMC) نباید از حالت ایده آل فراتر رود. برای توضیح این قانون مثال زیر را مشاهده نمایید.

پین نشان داده شده دارای اندازه 9.5 در حالت MMC و اندازه 9.4 در حالت LMC می باشد. در تمام موارد، اندازه خوانده شده باید بین 9.4 تا 9.5 قرار گیرد.

اگر پین در اندازه ای کمتر از مقدار 9.5 تولید شده باشد، در این صورت قطعه می تواند کمی خمیده باشد و فرم آن به صورت غیره ایده آل باشد به شرطی که کل پین از مرز اندازه 9.5 فراتر نرود.

اگر پین دقیقا به اندازه 9.5 تولید شده باشد، در نتیجه باید در حالت فرم کامل باشد (تلرانس راستی) تا از مقدار 9.5 که اندازه در حالت MMC می باشد فراتر نرود.

 قانون اول GD&T

برای یک اندازه داخلی، تمام اندازه های گرفته شده سوراخ باید بین 9.4 تا 9.5 باشد. اگر سوراخ در اندازه ای بزرگتر از 9.5 تولید شده باشد، در این صورت قطعه می تواند کمی خمیده باشد و فرم آن به صورت غیره ایده آل باشد به شرطی که اندازه سوراخ از مرز اندازه 9.4 فراتر نرود.

اگر سوراخ دقیقا به اندازه 9.4 تولید شده باشد، در نتیجه باید در حالت فرم کامل باشد (تلرانس راستی) تا از مقدار 9.4 که اندازه در حالت MMC می باشد فراتر نرود.

 قاون شماره یک GD&T

توجه نمایید که قانون شماره یک هیچ شرایطی برای موقعیت یا راستا مشخص نمی کند.

همچنین توجه داشته باشید که قانون شماره 1 می تواند بوسیله علامت مستقل بودن یا بوسیله یک نوشته که اشاره کند که فرم کامل در حالت MMC نیاز نمی باشد، می تواند نقض شود.

بعلاوه تلرانس راستی یا تختی می تواند بر قانون شماره 1 برتری یابد. اعمال راستی یا تختی به فیچر اندازه منجر به یک حالت مجازی (Virtual condition) می شود که نمی تواند به جای حالت MMC مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما

تهران، میدان انقلاب، کارگر شمالی، ابتدای فرصت شیرازی، پلاک 18
در شرایط فعلی، میدیا ماشین
هیچ پروژه جدیدی را نمی پذیرد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را دنبال کنید

Facebook
LinkedIn
Twitter
Google+
Aparat

درباره ما

میدیا ماشین، افتخار دارد که با استفاده از دانش روز جهان، به ساخت دستگاه ها و ماشین آلات با کیفیت می پردازد

Follow us

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.