• آموزش
  • درباره گیج های برو نرو

درباره گیج های برو نرو

یکی از پرکاربردترین گیج های کنترلی گیج برو نرو یا Go/No go gauge می باشد. از گیج برو-نرو برای کنترل یک اندازه در محدوده تلرانسی استفاده می شود. گیج برو-نرو ابزاری است که به ما اندازه نمی دهد، بلکه به ما وضعیت را می دهد. این وضعیت می تواند قابل قبول یا غیر قابل قبول باشد.

 گیج های برو-نرو برای کارخانجات با تولید انبوه ، به علت نیاز نبودن به مهارت زیاد و راحتی در استفاده و کاهش بسیار زیاد خطا مناسب می باشد. برای مثال اگر قرار باشد که یک اندازه در یک تولید انبوه کنترل شود، اگر آن اندازه قرار باشد بوسیله کولیس کنترل شود، علاوه بر اینکه سرعت کنترل را کاهش می دهد، احتمالا مقدار خوانده شده افراد مختلف بسیار زیاد است. در زیر دو نوع پر کاربرد از گیج های برو نرو توضیح داده شده است.

 Plague gage یا گیج های توپی:

این دسته از گیج های برو نرو برای کنترل قطر سوراخهای دقیق استفاده می شوند. نحوه کنترل به گونه ای است که ابتدا قسمت نرو را داخل سوراخ می کنیم و در صورت نرفتن قسمت نرو، قسمت برو را امتحان می کنیم. در صورتی که قسمت برو داخل شود، اندازه سوراخ درست می باشد و در غیر این صورت، اندازه اشتباه است.

Snap gage یا گیج های دهانه اژدری:

اساس کار این گیج ها نیز مانند Plague گیج ها است. با این تفاوت که برای اندازه قطر خارجی به کار می رود.  بدین ترتیب که اندازه کوچکتر برخلاف plague گیج ها، قسمت نرو و اندازه بزرگتر، برو است.

Snap Gauge

 

 

تماس با ما

تهران، میدان انقلاب، کارگر شمالی، ابتدای فرصت شیرازی، پلاک 18
در شرایط فعلی، میدیا ماشین
هیچ پروژه جدیدی را نمی پذیرد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را دنبال کنید

Facebook
LinkedIn
Twitter
Google+
Aparat

درباره ما

میدیا ماشین، افتخار دارد که با استفاده از دانش روز جهان، به ساخت دستگاه ها و ماشین آلات با کیفیت می پردازد

Follow us

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.