• آموزش
  • ملاحظات اولیه در فرزکاری

ملاحظات اولیه در فرزکاری

1- شرایط فرزکاری

فرزکاری به علت توانایی آن در تولید قطعات با رنج گسترده به شدت در حال پیشرفت می باشد. علاوه بر روش های سنتی، فرزکاری یک جایگزین قوی برای ایجاد سوراخ، گام زنی، حفره و سطح هایی که پیش از این با استفاده از ماشین تراش، ماشینکاری یا سوراخکاری یا قلاویز می شد.

شَرایط فرزکاری

شرایطی که باید ماشینکاری شود باید به دقت در نظر گرفته شود. این شرایط می تواند شیب زیاد، استفاده از ابزار با طول زیاد یا وجود موانع و برخورد ها باشد.

2- اجزا

قطعه کار می تواند دارای سطح ریخته گری شده یا فورج باشد. در موارد صلبیت ضعیف که ناشی از نواحی ضعیف یا کلمپ ضعیف می باشد، ابزار خاص و استراتژی های متفاوت مورد نیاز می باشد. متریال قطعه کار و قابلیت ماشینکاری آن باید آنالیز شود تا بهترین شرایط ماشینکاری حاصل شود.

اجزا

3- دستگاه

دستگاه یکی از مهمترین انتخاب ها در فرایند فرزکاری می باشد. در شانه تراشی یا کف تراشی یا شیار تراشی می توان از ماشین 3 محور استفاده نمود، در حالی که فرزکاری پروفیل های 3 بعدی نیاز به ماشین های 4 یا 5 محور دارد.

ماشین های تراش امروزه قابلیت های فرزکاری نیز دارند و ماشین های فرز سنتر، قابلیت تراشکاری و توسعه دهندگان (CAM (Computer-aided design از ماشین های 5 محور به وفور استفاده می کنند. آنها خواستار انعطاف پذیری بیشتر هستند اما یکنواختی به عنوان یک محدودیت وجود دارد.

ماشین فرزکاری

تماس با ما

تهران، میدان انقلاب، کارگر شمالی، ابتدای فرصت شیرازی، پلاک 18
در شرایط فعلی، میدیا ماشین
هیچ پروژه جدیدی را نمی پذیرد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را دنبال کنید

Facebook
LinkedIn
Twitter
Google+
Aparat

درباره ما

میدیا ماشین، افتخار دارد که با استفاده از دانش روز جهان، به ساخت دستگاه ها و ماشین آلات با کیفیت می پردازد

Follow us

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.